Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 30/25-350
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune maximă: | 250 bar |
| Viteză maximă: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 1,25 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 0,9 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 30 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 25 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 350 mm |
| Greutate: | 3,6 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | CILINDRU HIDRAULIC MONO | D (cursa cilindrului) | E |
| mm | |||
| 14403 | 30/25-100 | 100 | 190 → 290 |
| 14404 | 30/25-150 | 150 | 240 → 390 |
| 14405 | 30/25-200 | 200 | 290 → 490 |
| 14406 | 30/25-250 | 250 | 340 → 590 |
| 14407 | 30/25-300 | 300 | 390 → 690 |
| 14408 | 30/25-350 | 350 | 440 → 790 |
| 14409 | 30/25-400 | 400 | 490 → 890 |
| 14410 | 30/25-450 | 450 | 540 → -990 |
| 14411 | 30/25-500 | 500 | 590 → 1090 |
Cilindri hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Acestea funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid confinant - uleiul. Când lichidul hidraulic este pompat pe o parte a cilindrului, apăsă pistonul, creând o mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO pe care îi oferim reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați să ofere o forță fiabilă și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau prindere, unde gravitația sau o forță externă readuce tija în poziția sa inițială.
Caracteristici principale:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată cu ajutorul unei forțe externe sau gravitației
- Costuri reduse de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibil în diferite lungimi ale cursei și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcții navale, energie, industria alimentară și industria auto.





