Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 80/70-800
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderutvidelseskraft (250 bar): | 9,62 tonn |
| Sylinderutvidelseskraft (180 bar): | 6,93 tonn |
| Stempelens indre diameter: | 80 mm |
| Stempelets stangdiameter: | 70 mm |
| Slaglengde for hydraulisk sylinder: | 800 mm |
| Vekt: | 37,6 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULISK Sylinder MONO | D (slaglengde på sylinder) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Hydrauliske Sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og resulterende bevegelse. De opererer basert på Pascals lov og bruker kraften som genereres av trykket fra en innelukket væske – olje. Når hydraulisk væske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper lineær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelt for løfting, pressing, tipping eller kleming, der tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stangen til sin opprinnelige posisjon.
Hovedtrekk:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekking ved bruk av ytre kraft eller tyngdekraft
- Lavt vedlikeholdskostnad og lang levetid
- Tilgjengelig i ulike slaglengder og stempel- eller stangdiametere
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere brukes i flere bransjer, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustrien.





