Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 80/70-400
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinder ekspansjonskraft (250 bar): | 9,62 tonn |
| Sylinder ekspansjonskraft (180 bar): | 6,93 tonn |
| Stempels indre diameter: | 80 mm |
| Stempelstang diameter: | 70 mm |
| Slaglengde på hydraulisk sylinder: | 400 mm |
| Vekt: | 25,5 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULIC CYLINDER MONO | D (slaglengde på sylinder) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Hydrauliske sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og resulterende bevegelse. De fungerer basert på Pascals lov og utnytter kraften som genereres av trykket fra en innelukket væske – olje. Når hydraulisk væske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper en lineær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelle for løfting, pressing, vipping eller klemning, hvor tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stempelstangen til utgangsposisjonen.
Hovedtrekk:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekning ved hjelp av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i ulike slaglengder og stemple- eller stempelstangdiametre
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere brukes i ulike bransjer, inkludert jordbruk, maskinteknikk, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustri.





