Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 80/70-200
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderens ekspansjonskraft (250 bar): | 9,62 tonn |
| Sylinderens ekspansjonskraft (180 bar): | 6,93 tonn |
| Stempels indre diameter: | 80 mm |
| Stempelstang diameter: | 70 mm |
| Slaglengde for hydraulikksylinder: | 200 mm |
| Vekt: | 17,4 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULIKKSYLINDER MONO | D (slaglengde for sylinder) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Hydraulikksylindere MONO
En hydraulikksylinder omformer hydraulisk energi til lineær kraft og påfølgende bevegelse. De fungerer basert på Pascals lov og utnytter kraften som genereres av trykket i en innelukket væske – olje. Når hydraulikkvæske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper lineær bevegelse.
Våre MONO hydraulikksylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydraulikksylindere er konstruert for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideell for løfting, pressing, tilt eller fiksering, der tyngdekraften eller en ekstern kraft fører stempelstangen tilbake til sin opprinnelige posisjon.
Nøkkelfunksjoner:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekning ved bruk av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i ulike slaglengder og stempel- eller stangdiametre
Enkeltvirkende hydraulikksylindere brukes i ulike industrier, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilbransjen.





