Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 70/60-550
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderutvidelseskraft (250 bar): | 7,07 tonn |
| Sylinderutvidelseskraft (180 bar): | 5,09 tonn |
| Stempel indre diameter: | 70 mm |
| Stempelstang diameter: | 60 mm |
| Slaglengde til hydraulikksylinder: | 550 mm |
| Vekt: | 23,4 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULISK SYLINDER MONO | D (slaglengde sylinder) | E |
| mm | |||
| 14457 | 70/60-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14458 | 70/60-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14459 | 70/60-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14460 | 70/60-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14461 | 70/60-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14462 | 70/60-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14463 | 70/60-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14464 | 70/60-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14465 | 70/60-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14466 | 70/60-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14467 | 70/60-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14468 | 70/60-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14469 | 70/60-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14470 | 70/60-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14471 | 70/60-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Hydraulikksylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og resulterende bevegelse. De opererer basert på Pascals lov og utnytter kraften generert av trykket fra en innestengt væske – olje. Når hydraulisk væske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet, noe som skaper en lineær bevegelse.
Våre MONO hydraulikksylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydraulikksylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelt for løfting, pressing, tipping eller klem, hvor tyngdekraft eller en ekstern kraft returnerer stangen til sin opprinnelige posisjon.
Nøkkelfunksjoner:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekning ved bruk av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i forskjellige slaglengder og stempelel- eller stangdiametre
Enkeltvirkende hydraulikksylindere brukes i ulike bransjer, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustrien.





