Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 40/30-500
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderutvidelseskraft (250 bar): | 1,77 tonn |
| Sylinderutvidelseskraft (180 bar): | 1,27 tonn |
| Stempel indre diameter: | 40 mm |
| Stempelstangdiameter: | 30 mm |
| Slaglengde for hydraulikksylinder: | 500 mm |
| Vekt: | 6,9 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULIKKSYLINDER MONO | D (sylinderens slaglengde) | E |
| mm | |||
| 14412 | 40/30-100 | 100 | 200 → 300 |
| 14413 | 40/30-150 | 150 | 250 → 400 |
| 14414 | 40/30-200 | 200 | 300 → 500 |
| 14415 | 40/30-250 | 250 | 350 → 600 |
| 14416 | 40/30-300 | 300 | 400 → 700 |
| 14417 | 40/30-350 | 350 | 450 → 800 |
| 14418 | 40/30-400 | 400 | 500 → 900 |
| 14419 | 40/30-450 | 450 | 550 → 1000 |
| 14420 | 40/30-500 | 500 | 600 → 1050 |
| 14421 | 40/30-550 | 550 | 650 → 1200 |
| 14422 | 40/30-600 | 600 | 700 → 1300 |
| 14423 | 40/30-700 | 700 | 800 → 1500 |
| 14424 | 40/30-800 | 800 | 900 → 1700 |
| 14425 | 40/30-900 | 900 | 1000 → 1900 |
| 14426 | 40/30-1000 | 1000 | 1100 → 2100 |
Hydraulikksylindre MONO
En hydraulikksylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og den resulterende bevegelsen. De opererer basert på Pascals lov og utnytter kraften som genereres av trykket fra en innestengt væske - olje. Når hydraulikkvæske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet, noe som skaper en lineær bevegelse.
Våre MONO hydraulikksylindre representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydraulikksylindre er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i en retning – ideelt for løfting, pressing, tipping eller klemming, der tyngdekraft eller en ekstern kraft returnerer stangen til sin opprinnelige posisjon.
Viktige egenskaper:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekning ved bruk av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i ulike slaglengder og stemple- eller stangdiametere
Enkeltvirkende hydraulikksylindre brukes i ulike industrier, inkludert landbruk, mekanisk industri, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustri.





