Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 40/30-300
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderens ekspansjonskraft (250 bar): | 1,77 tonn |
| Sylinderens ekspansjonskraft (180 bar): | 1,27 tonn |
| Stempels indre diameter: | 40 mm |
| Stempelstang diameter: | 30 mm |
| Slaglengde på hydraulikksylinder: | 300 mm |
| Vekt: | 4,6 kg |
DIMENSJONER

| Kode | HYDRAULISK SYLINDER MONO | D (sylinderens slaglengde) | E |
| mm | |||
| 14412 | 40/30-100 | 100 | 200 → 300 |
| 14413 | 40/30-150 | 150 | 250 → 400 |
| 14414 | 40/30-200 | 200 | 300 → 500 |
| 14415 | 40/30-250 | 250 | 350 → 600 |
| 14416 | 40/30-300 | 300 | 400 → 700 |
| 14417 | 40/30-350 | 350 | 450 → 800 |
| 14418 | 40/30-400 | 400 | 500 → 900 |
| 14419 | 40/30-450 | 450 | 550 → 1000 |
| 14420 | 40/30-500 | 500 | 600 → 1050 |
| 14421 | 40/30-550 | 550 | 650 → 1200 |
| 14422 | 40/30-600 | 600 | 700 → 1300 |
| 14423 | 40/30-700 | 700 | 800 → 1500 |
| 14424 | 40/30-800 | 800 | 900 → 1700 |
| 14425 | 40/30-900 | 900 | 1000 → 1900 |
| 14426 | 40/30-1000 | 1000 | 1100 → 2100 |
Hydrauliske sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og påfølgende bevegelse. De fungerer basert på Pascals lov og utnytter kraften som genereres av trykket fra en innelukket væske - olje. Når hydraulikkvæske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver det stempelet og skaper en lineær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideell for løfting, pressing, tilting eller kleming, der tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stempelstangen til utgangsposisjonen.
Viktige egenskaper:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekking ved bruk av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i ulike slaglengder og stempel- eller stempelstangdiametre
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere brukes i ulike bransjer, inkludert jordbruk, maskinindustri, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustri.





