Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 40/30-150
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinder ekspansjonskraft (250 bar): | 1,77 tonn |
| Sylinder ekspansjonskraft (180 bar): | 1,27 tonn |
| Stempels indre diameter: | 40 mm |
| Stempelstang diameter: | 30 mm |
| Slaglengde for hydraulikksylinder: | 150 mm |
| Vekt: | 3 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULISK SYLINDER MONO | D (slaglengde for sylinder) | E |
| mm | |||
| 14412 | 40/30-100 | 100 | 200 → 300 |
| 14413 | 40/30-150 | 150 | 250 → 400 |
| 14414 | 40/30-200 | 200 | 300 → 500 |
| 14415 | 40/30-250 | 250 | 350 → 600 |
| 14416 | 40/30-300 | 300 | 400 → 700 |
| 14417 | 40/30-350 | 350 | 450 → 800 |
| 14418 | 40/30-400 | 400 | 500 → 900 |
| 14419 | 40/30-450 | 450 | 550 → 1000 |
| 14420 | 40/30-500 | 500 | 600 → 1050 |
| 14421 | 40/30-550 | 550 | 650 → 1200 |
| 14422 | 40/30-600 | 600 | 700 → 1300 |
| 14423 | 40/30-700 | 700 | 800 → 1500 |
| 14424 | 40/30-800 | 800 | 900 → 1700 |
| 14425 | 40/30-900 | 900 | 1000 → 1900 |
| 14426 | 40/30-1000 | 1000 | 1100 → 2100 |
Hydraulikksylindre MONO
En hydraulikksylinder konverterer hydraulisk energi til lineær kraft og resulterende bevegelse. De opererer basert på Pascals lov og utnytter kraften generert av trykket fra en innelukket væske – olje. Når hydraulikkvæske pumpes til den ene siden av sylinderen, presser den stempelet, og skaper lineær bevegelse.
Våre MONO hydraulikksylindre representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydraulikksylindre er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelt for løfting, pressing, tipping eller kleming, hvor tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stangen til sin opprinnelige posisjon.
Viktige egenskaper:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekking ved hjelp av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lavt vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i forskjellige slaglengder og stempel- eller stangdiametre
Enkeltvirkende hydraulikksylindre brukes i ulike industrier, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg- og anlegg, skipsfart, energisektoren, næringsmiddelindustrien og bilindustrien.





